Opublikowany
Komentarze Żadne

Charakterystyka

Klasa: Humanoid (goblinoid)
Klimat / Terytorium: Temperate and warm land and underground

Wyposażenie

Skóra goblina

Premia do umiejętności: Cichy Chód, 4;
Premia do umiejętności: Jeździectwo: 4;
// Premia do KP: 1;

Proca z kamieniami lub sztylet

Awans

Gobliny najchętniej zostają kapłanami, wojownikami i łotrami. Bioware uraczyło graczy modelami szamana (choć obraz sugeruje, że to czarodziej), barbarzyńcy i łotra.

*
Commoner. Może posługiwać się jedną bronią prostą (najczęściej ma to związek z wykonywaną pracą, np. cep, kij, sztylet, maczuga, kilof, łopata, itp.);
Barbarzyńca;
Druid;
Czarodziej (v. good Bioware);
Kleryk (szaman);
wojownik (model postaci sugeruje używanie napierśnika, a więc KP5, Zr -2);
łotr (model postaci sugeruje używanie broni dystansowej z amunicją typu bełt lub strzała):

Opis

“Choć gobliny często bywają traktowane jako drobne utrapienie, to jednak ich duża populacja może stanowić poważne zagrożenie dla cywilizowanych obszarów.” – Bioware

Uwagi

Pomimo, iż edytor Aurora wskazuje, iż małe humanoidy otrzumują premię do KP to silnik, system gry wydaje się ten fakt ignorować. Podczas testów klienta MG goblin otrzymuje obrażenia od “jaszczuroczłek, humanoid 01 – kreator” przy ataku = 10 – co powinno być negowane przez klasę pancerza. Po dodaniu skórki wyliczona klasa pancerza przy rzucie na trafienie chroni od obrażeń. Niestety w grze ingame jest odwrotnie, tzn. klasa pancerza jest wyświetlana w sposób rażący (błędnie). Należałoby więc zadań pytanie jaki jest wpływ klasy humanoid na statystyki w grze.

Mamy więc klasę humanoid. Wydaje się, iż poza premią od umiejętności wróg rasowy to klasa postaci nie wpływa na posiadane przez goblina statystyki.

Autor
Kategorie ,

← Starsze Nowsze →