Regions and location resemblances to real world

Opublikowany
Komentarze Żadne

Zakhara – to nie Sahara, ale kontynent będący defacto miksem Azji Mniejszej (Bliski Wschód) oraz kontynentu indyjskiego (język indyjski w pewnym stopniu przypomina język arabski).

Hordelands, Plain of Horses – Mongolia i horda Dżingys-chana.

Kara-Tur – to cały region azjatycki z Chinami (Shou Lung), Koreą (Koryo) i Japonią (Wu).

Chult to dżunglowa kraina, której protoplastą jest Amazonia i dżungle południowej Ameryki Środkowej.

Zhent – Twierdza zhent do pewnego stopnia przypomina miks kultury arabskiej z kulturą chińską. Sama twierdza przywodzi na myśl Hong-Kong.

Rashamen – trudno uniknąć artykulacji przypominającej Russia-man. Rzeczywistość krain jest taka, że zdarzenia prawdziwe i fikcyjne przeplatają się w czasie i przestrzeni. Trudno więc jednoznacznie zdefiniować tę krainę jako średniowieczną Rosję, bo ta w owym czasie obejmowała mniejsze terytorium.

Icewind Dale – Choć kraina ta przypomina poniekąd Skandynawię, to jest też czasem umiejscawiana w północnej Kanadzie i Alasce.

Anauroch – wbrew wcześniejszej, pustynno brzmiącej nazwie Zakhara to właśnie Anauroch stanowi odzwierciedlenie największej pustyni Planety.

Tethyr, Cormyr, Calimshan, Thesk – większość regionów w krainach stanowi miks mniejszej bądź większej części średniowiecznej Europy.

Tethyr – bezustannie kojarzy mnie się z lasem teutońskim.

Cormyr – mam wrażenie, że to Francja.

Thesk – zgaduję, że to Italia.

Calimsham – rzekłbym, że to Bizancjum.

Waterdeep – największe miasto i wiele wskazuje na to, iż nosi cechy Wenecji, Londynu i Holandii a może nawet Aleksandrii.

Autor
Kategorie ,

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →