Huawei Mate 8 szybszy od iPhone 6s?

Opublikowany
Komentarze Żadne

Wszystko wskazuje na to, że nowy produkt chińskiego koncernu Huawei Technologies Co. Ltd jest szybszy od flagowego produktu Apple iPhone 6s. Pierwszy rzetelny benchmark został przeprowadzony przez renomowany serwis technologiczny Anandtech.

Przeprowadzone w siedzibie głównej w Shenzen testy nowego phabletu Huawei okazały się interesujące. Wyposażony w nowy chipset Kirin 950 produkt w kilku przypadkach okazał się lepszy nawet od iPhone 6s! Zabawne, że jeszcze dwa lata temu flagowy produkt chińskiego koncernu nie posiadał jeszcze wbudowanej obsługi 4G.

Nowy, 8-calowy Mate 8 koncentruje się na osiągach. Chińczycy twierdzą, że dzięki zastosowaniu własnych rozwiązań elektronicznych ich bateria ładuje się o 5% szybciej niż w przypadku Apple iPhone 6s Plus a po jej pełnym naładowaniu powinna wystarczyć na dwa i pół dnia zwykłego użytkowania lub półtora dnia intensywnego.

Phablet Huawei został wyposażony w najnowszą wersję systemu Android Marshmallow 6.0. Ogólnie rzecz biorąc to Mate 8 czerpie inspiracje z innego produktu koncernu – Mate S, ale pozostaje w sferze produktów nieekskluzywnych. Ekran Mate 8 wygląda też nieco lepiej od Mate S i jest jedną z jego największych zalet.

źródła:
1. http://www.theregister.co.uk/2016/01/06/huawei_mate_8_handson/
2. http://www.anandtech.com/show/9878/the-huawei-mate-8-review/4

Autor
Kategorie

Komentarze

Komentowanie zakończone dla tego artykułu.

← Starsze Nowsze →